0603Y2500390GCR
Mfr.Part #
0603Y2500390GCR
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y2500390GCR
Knowles Syfer 0603Y2500390GCR
FlexiCap™ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500390GCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y2500390GCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm