0603Y2500332KDR
Mfr.Part #
0603Y2500332KDR
Description
CAP CER 3300PF 250V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y2500332KDR
Knowles Syfer 0603Y2500332KDR
FlexiCap™ 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500332KDR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y2500332KDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm