0603Y2500330KUT
Mfr.Part #
0603Y2500330KUT
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603Y2500330KUT
Knowles Syfer 0603Y2500330KUT
FlexiCap™ 33pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500330KUT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y2500330KUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm