0603Y2500330JUT
Mfr.Part #
0603Y2500330JUT
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
33pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y2500330JUT
Knowles Syfer 0603Y2500330JUT
FlexiCap™ 33pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500330JUT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y2500330JUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm