0603Y2500330GUT
Mfr.Part #
0603Y2500330GUT
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Datasheets
0603Y2500330GUT
Knowles Syfer 0603Y2500330GUT
FlexiCap™ 33pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500330GUT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0603Y2500330GUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm