0603Y2500270FFT
Mfr.Part #
0603Y2500270FFT
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
27pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603Y2500270FFT
Knowles Syfer 0603Y2500270FFT
FlexiCap™ 27pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500270FFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603Y2500270FFT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm