0603Y2500130KUT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y2500130KUT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
13pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Datasheets
0603Y2500130KUT
Knowles Syfer 0603Y2500130KUT
FlexiCap™ 13pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500130KUT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0603Y2500130KUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm