0603Y2500121GCR
Mfr.Part #
0603Y2500121GCR
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
0603Y2500121GCR
Knowles Syfer 0603Y2500121GCR
FlexiCap™ 120pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500121GCR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y2500121GCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm