0603Y2500120GUT
Mfr.Part #
0603Y2500120GUT
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
12pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y2500120GUT
Knowles Syfer 0603Y2500120GUT
FlexiCap™ 12pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500120GUT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y2500120GUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm