0603Y2500101GUT
Mfr.Part #
0603Y2500101GUT
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603Y2500101GUT
Knowles Syfer 0603Y2500101GUT
FlexiCap™ 100pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500101GUT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y2500101GUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm