0603Y200P680CCR
Mfr.Part #
0603Y200P680CCR
Description
CAP CER 0.68PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
0.68pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y200P680CCR
Knowles Syfer 0603Y200P680CCR
FlexiCap™ 0.68pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y200P680CCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y200P680CCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm