0603Y200P500HUT
Mfr.Part #
0603Y200P500HUT
Description
CAP CER 0.5PF 200V C0G/NP0 0603
Capacitance :
0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0603Y200P500HUT
Knowles Syfer 0603Y200P500HUT
FlexiCap™ 0.5pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y200P500HUT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y200P500HUT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm