0603Y2001P00BCT
Mfr.Part #
0603Y2001P00BCT
Description
CAP CER 1PF 200V C0G/NP0 0603
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
0603Y2001P00BCT
Knowles Syfer 0603Y2001P00BCT
FlexiCap™ 1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)