0603Y2000472KXT
Mfr.Part #
0603Y2000472KXT
Description
CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Depth :
800μm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage :
200V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Composition :
Ceramic
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
800μm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dissipation Factor :
2.5 %
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
X7R
Capacitance :
4700pF
Datasheets
0603Y2000472KXT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0603Y2000472KXT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:200V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), 0603Y2000472KXT pinout, 0603Y2000472KXT datasheet PDF, 0603Y2000472KXT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0603Y2000472KXT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 0603Y2000472KXT
FlexiCap™ 4700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)