0603Y2000471KXT
Mfr.Part #
0603Y2000471KXT
Description
CAP CER 470PF 200V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Width :
800μm
8 Weeks
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
200V
Composition :
Ceramic
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Dielectric :
X7R
Capacitance :
470pF
Length :
1.6mm
Height :
800μm
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
2.012816mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage :
200V
Tolerance :
±10%
Depth :
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y2000471KXT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0603Y2000471KXT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:200V, Package / Case:0603 (1608 Metric), 0603Y2000471KXT pinout, 0603Y2000471KXT datasheet PDF, 0603Y2000471KXT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0603Y2000471KXT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 0603Y2000471KXT
FlexiCap™ 470pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)