0603Y2000390KQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y2000390KQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
39pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Datasheets
0603Y2000390KQT
Knowles Syfer 0603Y2000390KQT
FlexiCap™ 39pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2000390KQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y2000390KQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm