0603Y2000332MER
Mfr.Part #
0603Y2000332MER
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
0603Y2000332MER
Knowles Syfer 0603Y2000332MER
FlexiCap™ 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2000332MER Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0603Y2000332MER Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm