0603Y2000331KDR
Mfr.Part #
0603Y2000331KDR
Description
CAP CER 330PF 200V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
330pF
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
0603Y2000331KDR
Knowles Syfer 0603Y2000331KDR
FlexiCap™ 330pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2000331KDR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
0603Y2000331KDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm