0603Y2000272JXR
Mfr.Part #
0603Y2000272JXR
Description
CAP CER 2700PF 200V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
0603Y2000272JXR
Knowles Syfer 0603Y2000272JXR
FlexiCap™ 2700pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2000272JXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0603Y2000272JXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm