0603Y2000182JDT
Mfr.Part #
0603Y2000182JDT
Description
CAP CER 1800PF 200V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1800pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y2000182JDT
Knowles Syfer 0603Y2000182JDT
FlexiCap™ 1800pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2000182JDT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y2000182JDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm