0603Y2000151MER
Mfr.Part #
0603Y2000151MER
Description
CAP CER 150PF 200V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0603Y2000151MER
Knowles Syfer 0603Y2000151MER
FlexiCap™ 150pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2000151MER Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y2000151MER Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm