0603Y2000130GQT
Mfr.Part #
0603Y2000130GQT
Description
CAP CER 13PF 200V C0G/NP0 0603
Capacitance :
13pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y2000130GQT
Knowles Syfer 0603Y2000130GQT
FlexiCap™ 13pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2000130GQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y2000130GQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm