0603Y2000101KAT
Mfr.Part #
0603Y2000101KAT
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603Y2000101KAT
Knowles Syfer 0603Y2000101KAT
FlexiCap™ 100pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2000101KAT Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0603Y2000101KAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm