0603Y150P700HQT
Mfr.Part #
0603Y150P700HQT
Description
CAP CER 0.7PF 150V C0G/NP0 0603
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
0.7pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603Y150P700HQT
Knowles Syfer 0603Y150P700HQT
FlexiCap™ 0.7pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y150P700HQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y150P700HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm