0603Y150P300BQT
Mfr.Part #
0603Y150P300BQT
Description
CAP CER 0.3PF 150V C0G/NP0 0603
Capacitance :
0.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y150P300BQT
Knowles Syfer 0603Y150P300BQT
FlexiCap™ 0.3pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y150P300BQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y150P300BQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm