0603Y150P200DQT
Mfr.Part #
0603Y150P200DQT
Description
CAP CER 0.2PF 150V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
0.2pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y150P200DQT
Knowles Syfer 0603Y150P200DQT
FlexiCap™ 0.2pF 150V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y150P200DQT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y150P200DQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm