0603Y1502P20BQT
Mfr.Part #
0603Y1502P20BQT
Description
CAP CER 2.2PF 150V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.2pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
0603Y1502P20BQT
Knowles Syfer 0603Y1502P20BQT
FlexiCap™ 2.2pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1502P20BQT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0603Y1502P20BQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm