0603Y1501P70BQT
Mfr.Part #
0603Y1501P70BQT
Description
CAP CER 1.7PF 150V C0G/NP0 0603
Capacitance :
1.7pF
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y1501P70BQT
Knowles Syfer 0603Y1501P70BQT
FlexiCap™ 1.7pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1501P70BQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y1501P70BQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm