0603Y1500910KQT
Mfr.Part #
0603Y1500910KQT
Description
CAP CER 91PF 150V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
91pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
0603Y1500910KQT
Knowles Syfer 0603Y1500910KQT
FlexiCap™ 91pF 150V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1500910KQT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0603Y1500910KQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm