0603Y100P700CQT
Mfr.Part #
0603Y100P700CQT
Description
CAP CER 0.7PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.7pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y100P700CQT
Knowles Syfer 0603Y100P700CQT
FlexiCap™ 0.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y100P700CQT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0603Y100P700CQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm