0603Y1008P20CAR
Mfr.Part #
0603Y1008P20CAR
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±0.25pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
8.2pF
Datasheets
0603Y1008P20CAR
Knowles Syfer 0603Y1008P20CAR
FlexiCap™ 8.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1008P20CAR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y1008P20CAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm