0603Y1006P80DFR
Mfr.Part #
0603Y1006P80DFR
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0603Y1006P80DFR
Knowles Syfer 0603Y1006P80DFR
FlexiCap™ 6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1006P80DFR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y1006P80DFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm