0603Y1006P80DCR
Mfr.Part #
0603Y1006P80DCR
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.5pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
6.8pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y1006P80DCR
Knowles Syfer 0603Y1006P80DCR
FlexiCap™ 6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1006P80DCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y1006P80DCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm