0603Y1006P80CQT
Mfr.Part #
0603Y1006P80CQT
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
6.8pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y1006P80CQT
Knowles Syfer 0603Y1006P80CQT
FlexiCap™ 6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1006P80CQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y1006P80CQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm