0603Y1006P80CAR
Mfr.Part #
0603Y1006P80CAR
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
6.8pF
Datasheets
0603Y1006P80CAR
Knowles Syfer 0603Y1006P80CAR
FlexiCap™ 6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1006P80CAR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y1006P80CAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm