0603Y1004P70BQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y1004P70BQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
4.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Datasheets
0603Y1004P70BQT
Knowles Syfer 0603Y1004P70BQT
FlexiCap™ 4.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1004P70BQT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y1004P70BQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm