0603Y1003P30HQT
Mfr.Part #
0603Y1003P30HQT
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
3.3pF
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
0603Y1003P30HQT
Knowles Syfer 0603Y1003P30HQT
FlexiCap™ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1003P30HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y1003P30HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm