0603Y1003P30BAT
Mfr.Part #
0603Y1003P30BAT
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
3.3pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0603Y1003P30BAT
Knowles Syfer 0603Y1003P30BAT
FlexiCap™ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1003P30BAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y1003P30BAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm