0603Y1001P50DAR
Mfr.Part #
0603Y1001P50DAR
Description
CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.5pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
1.5pF
Datasheets
0603Y1001P50DAR
Knowles Syfer 0603Y1001P50DAR
FlexiCap™ 1.5pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1001P50DAR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y1001P50DAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm