0603Y1001P20DCT
Mfr.Part #
0603Y1001P20DCT
Description
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
1.2pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0603Y1001P20DCT
Knowles Syfer 0603Y1001P20DCT
FlexiCap™ 1.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)