0603Y1001P20CFR
Mfr.Part #
0603Y1001P20CFR
Description
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.2pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0603Y1001P20CFR
Knowles Syfer 0603Y1001P20CFR
FlexiCap™ 1.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1001P20CFR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y1001P20CFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm