0603Y1000910KQT
Mfr.Part #
0603Y1000910KQT
Description
CAP CER 91PF 100V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance :
±10%
Capacitance :
91pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y1000910KQT
Knowles Syfer 0603Y1000910KQT
FlexiCap™ 91pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000910KQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y1000910KQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm