0603Y1000820JAR
Mfr.Part #
0603Y1000820JAR
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
82pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y1000820JAR
Knowles Syfer 0603Y1000820JAR
FlexiCap™ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000820JAR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0603Y1000820JAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm