0603Y1000682KDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y1000682KDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
6800pF
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
0603Y1000682KDT
Knowles Syfer 0603Y1000682KDT
FlexiCap™ 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000682KDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0603Y1000682KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm