0603Y1000681MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y1000681MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
680pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0603Y1000681MXR
Knowles Syfer 0603Y1000681MXR
FlexiCap™ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000681MXR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y1000681MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm