0603Y1000510KQT
Mfr.Part #
0603Y1000510KQT
Description
CAP CER 51PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
51pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Datasheets
0603Y1000510KQT
Knowles Syfer 0603Y1000510KQT
FlexiCap™ 51pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000510KQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y1000510KQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm