0603Y1000472MXR
Mfr.Part #
0603Y1000472MXR
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Capacitance :
4700pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y1000472MXR
Knowles Syfer 0603Y1000472MXR
FlexiCap™ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000472MXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0603Y1000472MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm