0603Y1000470KCT
Mfr.Part #
0603Y1000470KCT
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0603Y1000470KCT
Knowles Syfer 0603Y1000470KCT
FlexiCap™ 47pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)