0603Y1000470KAT
Mfr.Part #
0603Y1000470KAT
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
47pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603Y1000470KAT
Knowles Syfer 0603Y1000470KAT
FlexiCap™ 47pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)