0603Y1000390GCT
Mfr.Part #
0603Y1000390GCT
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
39pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603Y1000390GCT
Knowles Syfer 0603Y1000390GCT
FlexiCap™ 39pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000390GCT Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0603Y1000390GCT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm